Lampa YONGNUO YN600EX-RT – pierwsze wrażenia

Od lewej: Canon 580EX II, YN600EX-RT, Canon 600EX
Od lewej: Canon 580EX II, YN600EX-RT, Canon 600EX

Biorąc do ręki YONGNUO YN600EX-RT mam wrażenie, że to dobra podróbka Canona Speedlite 600EX-RT. Już sama nazwa to sugeruje. Ogólnie, lampa jest dobrze wykonana, przyciski, wyświetlacz, mocowanie, złącza, bardzo podobne jak w Canonie. Po zamocowaniu lampy na sanki aparatu wyczuwalny jest luz, nie siedzi tak sztywno jak Canon. Nie wiem, czy to tylko w “macanym” przeze mnie egzemplarzu, czy też wszystkie tak mają.
Yongnuo nie jest wierną kopią Canona. Nie posiada na głowicy fotodiod dla filtrów kolorowych.

Sterowanie bezprzewodowe.
YN600EX-RT działa bez problemów z Canonami: Speedlite 600EX-RT, Speedlite 580EX II, Canon ST-E3-RT. Pracuje w slave i master, działa przeniesienie TTL, sterowanie grupami itp.

Moc lampy.
Po wykonaniu kilku zdjęć testowych wygląda na to, że moc lampy YN600EX-RT jest ciut wyższa od Speedlite 600EX-RT.

To tylko pierwsze, studyjne wrażenia. Będę mógł napisać ciut więcej po sprawdzeniu jak lampka sprawuje się podczas pracy, ile wytrzymuje błysków, czy nie przegrzewa się itd.

3 Komentarze

 • Witam serdecznie
  Mam pytanie
  Jak ustawić 580exII i dwie yn600ex-rt aby działały bezprzewodowo przy czym 580 jako master na aparacie a yn600 na statywach jako slave oraz żeby można było sterować ustawieniami mocy błysku yn600 no i żeby nie błyskały jak obcy flesz walnie
  Proszę o pomoc bo za groma nie mogę sobie z tym poradzić

  Gdyby coś proszę na maila arekbro@wp.pl

  Dzięki z góry za informację

Dodaj komentarz